niedziela, 27 października 2013

Graveyard cupcakes,cmentarne babeczki

Dziś jeszcze jedna propozycja na Halloween, tym razem upiorne,cmentarne babeczki.Czujecie dreszcze na plecach??? Włos jeży się wam na głowie??? Słusznie, ponieważ te babeczki są upiornie smaczne :p .Mocno kakaowe babeczki z czapą bitej śmietany okraszonej kawałkami czekolady. Wzorowałam się przepisem na kopiec kreta, pominęłam tylko banany. Nagrobki i drzewka wykonane są z czekolady.
Jesteście gotowi na thriller night??? Boo!!!


babeczki:

100 g masła
2 jajka
1/3 szklanki mąki pszennej
1/2 szklanki kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
50 ml jogurtu naturalnego

wierzch:

150 ml słodkiej śmietanki 30%
2 łyżki cukru pudru
40 g czekolady deserowej

drzewka i nagrobki:

50 g czekolady deserowej
Zacznij od przygotowania drzewek i nagrobków.Czekoladę rozpuść w miseczce.Na papierze do pieczenia namaluj za pomocą pędzelka 7 drzewek i 7 nagrobków ( możesz naszkicować ołówki kontury ).Pamiętaj aby warstwa czekolady była jak najgrubsza.  Papier ułóż na desce i włóż do lodówki.
Teraz czas na babeczki. Masło rozpuść, lekko przestudź i przelej do dużej miski. Wbij jajka, dodaj jogurt naturalny i za pomocą trzepaczki dokładnie wymieszaj. Teraz partiami dodawaj sypkie składniki, sukcesywnie mieszając. Gotowym ciastem napełnij 10 papilotek na wysokość 3/4. Wstaw do nagrzanego do 160 stopni piekarnika i piecz 20-25 minut do suchego patyczka. Gotowe babeczki przestudź.
Czekoladę zmiel w misce blendera na okruchy. Śmietankę ubij na sztywno z cukrem pudrem, wmieszaj z okruchami czekolady. Trzy babeczki pokrusz na okruchy, posłużą Ci one za cmentarną ziemię. Każdą babeczkę udekoruj bitą śmietanę, wygładź za pomocą łyżeczki nadając im kształt pagórków. Schłódź około 10 minut w lodówce. Po tym czasie każdą babeczkę obsyp okruchami, w razie potrzeby lekko dociśnij aby okruszki dobrze się trzymały.W każdą babeczkę wbij jeden nagrobek i jedno drzewko. Ja dodatkowo miałam ozdoby z zestawu Wiltona ( papilotki plus ozdoby)

I jeszcze coś dla podkręcenia upiornej atmosfery :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz